Zabezpečte sebe a svůj majetek

Uvažujete o pořízení bezpečnostních dveří nebo zámků? Nepouštějte se ale do instalace svépomocí, raději využijte kvalitní zámečnické služby od Zámečnictví Brno Daniela Kozubíka.

Pokud se rozhodnete koupit například bezpečnostní zámek u necertifikovaného prodejce, mohli byste narazit na padělek, který by vás pak tak dokonale neochránil. Díky bezpečnostním dveřím budete mít pod ochranou nejen sebe, ale také svůj majetek. Když si zloděj všimne bezpečnostních dveří, raději se poohlídne po nějakých jiných, obyčejných, které hravě vykopne, což se mu u těch bezpečnostních jen tak nepodaří.

Vybírat musíte dveře či zámky s certifikací

Aby vám bezpečnostní prvek dobře sloužil, musíte ho vybírat pouze u odborníků, kteří nabízí zámky a dveře s certifikací. Certifikované zámky jsou podle normy ČSN P ENV 1627. K takovému zámků dostanete většinou i návod k použití. Budete-li si přát kopii bezpečnostního zámku, musíte předložit též bezpečnostní kartu, bez které by vám nebyl zámek zhotoven.

Bezpečnostní dveře se certifikují podle normy ČSN EN 1627 a ČSN EN 1630. Bezpečnostní dveře se zařazují do tříd, kdy platí čím vyšší třída, tím větší zabezpečení. Tříd je celkem 6.

    • Bezpečnostní třída 1 a 2

Takto označené dveře se většinou využívají do nerizikových objektů. Pokud se zloděj rozhodne takový objekt vyloupit, použije většinou slabou fyzickou sílu a jednoduché náčiní.

    • Bezpečnostní třída 3

Tyto bezpečnostní dveře odolávají zlodějům, kteří používají jak hrubého násilí, tak nářadí v podobě páčidel. Dveře jsou navíc protipožární a jsou vhodné do každé domácnosti. Svými požadavky splňují dostatečné zabezpečení vašeho domova.

    • Bezpečnostní třída 4

Tyto dveře se využívají u objektů, které jsou rizikovější, u nich je větší hrozba, že je vykradou zdatnější zloději.

    • Bezpečnostní třídy 5 a 6

Dveře, které mají bezpečnostní třídy 5 nebo 6 jsou opravdu velmi odolné a dostanete se do nich pouze rozbrušovačkou nebo přímočarou pilou. Je to oříšek i pro nejzkušenější zloděje. Tyto dveře se používají u trezorové techniky, zabezpečení muničních skladů apod.

Jaké služby ještě nabízíme?

Naše zámečnictví Brno Daniela Kozubíka nabízí svým klientům široké portfolio zámečnických a jiných služeb. Nejčastěji vyjíždíme k zabouchnutým dveřím jak u objektů, tak u aut. Dále nabízíme panikové zámky, výrobu mříží na okna či dveře, otevírání trezorů, výroba klíčů nebo opravujeme zámky po vloupání.

Zámečnictví Brno Daniela Kozubíka

Neváhejte nás >kontaktovat a my k vám dojedeme do 30 minut od objednávky po městě Brno. Jsme zde pro své zákazníky NONSTOP.