Zabezpečení objektu mřížemi

Za statistických průzkumů vychází, že nejvíce krádeží je provedeno buď dveřmi nebo okny.

Zabezpečte svůj domov, krám nebo podnik opravdu důkladně, a kromě bezpečnostních dveří a zámků si pořiďte i bezpečnostní mříže.

Okna i dveře se dají opatřit mřížemi. Pak budete mít skutečný pocit bezpečí. Mříží je dnes několik typů, mohou splnit nejen bezpečnostní prvky, ale mohou i skvěle vypadat.
Zámečnictví v Brně Daniela Kozubíka vyrobí na zakázku kovové mříže přesně na míru vašim potřebám. Budete-li chtít, je možnost zařadit i okrasný prvek, aby mříže plnily i estetický dojem.

Jaké typy mříží se dnes na trhu nabízejí?

Úplně nejčastějším typem mříží jsou mříže pevné. Chcete-li pohyblivou mříž, pak můžete vsadit na mříže rolovací, ty však vyžadují zásah do stavby objektu.

Pevné mříže

Jde o nejstarší a nejčastější způsob zabezpečení oken a dveří. Jejich správné usazení a instalace je tím nejdůležitějším prvkem, proto je potřeba opravdu profesionální přístup. Perfektně usazené mříže nezdolá téměř žádný zloděj.
Mříže se zasadí ve většině případů do čelní zdi nebo do bočních stěn výklenku. Při montáži jsou použity speciální šrouby včetně hmoždinek, aby nedošlo ani při snaze o násilné vniknutí k vytržení mříže.

Mříže lze vyrobit tak, aby byl sjednocený celkový vzhled objektu, mohou být rovné, zvlněné i různě tvarované. Zámečnictví Daniela Kozubíka se vám bude snažit vyjít maximálně vstříc.

Jako výplň mříží je mnohdy používán plný ocelový hranol 10 x 10 mm. Jestliže si přejete mříže do interiéru, pak postačí na povrch mříže úprava vypalovanou barvou KOMAXIT.
Jedná-li se o mříže pro venek, kde na ně budou působit povětrnostní podmínky, bude na ně pršet a svítit ostré slunce, je lepší je před barvou ještě žárově pozinkovat. Odstín lze vybrat z daného vzorníku RAL.

Rolovací mříže

Pokud se vám nezamlouvá klasická pevná mříž, pak si můžete zvolit mříže rolovací. Jsou oblíbené především u obchodů, bank a jiných institucí, můžete je ale použít i u rodinných domů a bytů.
Rolovací mříže jsou zhotovovány na míru a zpravidla se ovládají elektrickým ovládáním, zřídka kdy i ručním ovládáním. Nevýhodou těchto mříží je ale fakt, že se nad okno či dveře musí namontovat tzv. kapsa, do které se mříž roluje.

Doplňte mříže ještě dalšími bezpečnostními prvky

Váš majetek chraňte, jak jen to jde. Mimo bezpečnostních dveří a mříží můžete použít i:

  • bezpečnostní kování
  • bezpečnostní kukátko i zárubně
  • folie do oken
  • zámky

Na trhu je široká řada bezpečnostních prvků, jak se zabezpečit. Neváhejte nás proto kontaktovat, rádi vám poradíme a navrhneme možnost řešení bezpečí pro vás..