Výběr bezpečnostního zámku

Nové kvalitní bezpečnostní dveře si zaslouží i nový bezpečnostní zámek, aby byla splněna maximální možná ochrana vašeho obydlí a majetku.

Bezpečnostní zámek je dobré vybrat s odborníkem, abyste nenarazili na možný padělek. Pokud se v tom nevyznáte, může i vzhled obyčejného zámku vypadat jako bezpečnostní zámek.
Mějte na paměti, že každý rok dojde k tisícům vyloupených bytů či domů. Jakmile zloděj vidí obyčejný zámek, pak ho v možné loupeži nic nezastaví. Zkušenému zloději stačí k otevření klasického zámku pouhých pár sekund.

Velmi důležitá je u zámku certifikace

Rozhodnete-li se pro koupi bezpečnostního zámku, kupte zámek certifikovaný dle normy ČSN P ENV 1627. k takovému zámku dostanete ve většině případů i návod, jak se zámek používá a montuje. Budete-li chtít kopie klíčů, pak si s sebou do zámečnictví nezapomeňte vzít i bezpečnostní kartu, bez karty duplikát klíčů bohužel nelze vyrobit.

Může souviset pojištění domácnosti s bezpečnostním zámkem?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačná, a to ANO, souvisí. Pokud bude pojišťovna vědět o tom, že jste zkvalitnili zabezpečení domu/bytu, stoupne vám vyšší stupeň zabezpečení při pojištění domácnosti. Čím kvalitnější bezpečnostní dveře a zámek, tím budete mít výhodnější podmínky u vaší pojišťovny.

Jaké jsou bezpečnostní třídy?

Míra bezpečnosti se řídí dle bezpečnostních řad zámků. Ty se rozdělují do 4 bezpečnostních tříd. Zase v tomto případě platí, čím vyšší třída, tím vyšší stupeň bezpečnosti. Pro ještě větší bezpečnost si můžete zámky nakombinovat a mít jich na dveřích více. Existuje i tzv. rozvorový zámek, díky němuž odemknete dveře na několika různých místech zároveň.

Brněnské zámečnictví Daniela Kozubíka

Každý zákazník je pro nás důležitý, proto se ke každému snažíme přistupovat profesionálně a individuálně. Naše jednání je vždy fér a ceny držíme také zkrátka.

V nabídce našich služeb najdete nejen prodej a montáž bezpečnostních dveří a zámků, ale i další zámečnické služby, jako například:

  • opravy a výměny zámků
  • opravy po vloupání
  • bezpečnostní mříže
  • nouzové otevírání dveří a jiné

Poskytujeme zámečnické služby na míru, pro ověření dostupných služeb nás postačí kontaktovat. Naše služby jsou vám k dispozici 7 dní v týdnů, 24 hodin denně.