Věnujte rodině pod stromeček bezpečí

Stále si lámete hlavu s rodinným dárkem pod stromeček? Co se zamyslet a pořídit celé rodině bezpečný domov? Poradíme vám, jak to nejlépe udělat.


Stačí si u nás zakoupit bezpečnostní dveře, které vám přijede nainstalovat náš profesionál, a vánoční rodinný dárek máte vyřešený.

Bezpečnostních dveří se zalekne i profesionální zloděj a půjde raději o dům dál, kde se snadněji dostane dovnitř. Je pro něj velmi složité dostat se do takových dveří, někdy i nemožné. To záleží na bezpečnostní třídě, kterou jsou dveře opatřeny. Platí čím vyšší třída, tím více bezpečné a odolné dveře.

Dělení bezpečnostních dveří

Bezpečnostní třídy dělíme do 6 kategorií. Definují je normy ČSN EN 1627 a ČSN EN 1630. Jsou značeny písmeny RC, jako resistence classes.

Pokud chcete být dokonale chráněny, pořiďte si k bezpečnostním dveřím i bezpečnostní zámek, pak si k vám žádný zloděj netroufne.

    • Bezpečnostní třída č. 1 a 2

Bezpečnostní dveře s třídou č. 1 a 2 jsou vhodné především do nerizikových prostor. Zloděj je otevře celkem snadno, postačí mu k tomu jednoduché náčiní a slabá síla.

    • Bezpečnostní třída č. 3

Takové dveře se hodí do každé domácnosti, která chce být dostatečně chráněna. Zloděj musí použít hrubější sílu a kvalitní páčidla, protože dveře jsou opravdu odolné. Rozhodně mu to zabere nějaký čas. Velkou výhodou je, že jsou protipožární.

    • Bezpečnostní třída č. 4

Bezpečnostní dveře s třídou č. 4 jsou velmi odolné a využívají se do rizikových objektů. Přes takové dveře se dostane opravdu zdatný lupič.

    • Bezpečnostní třída č. 5 a 6

Pokud hledáte dveře, které splňují nadstandartní požadavky na bezpečnost, tak jsou to právě dveře s bezpečnostní třídou č. 5 a 6. Přes takové dveře se dostane pouze zloděj, který použije rozbrušovačku nebo přímočarou pilu. Dveře s tak vysokou bezpečnostní třídou se používají do trezorů, do muničních skladů apod.

Další bezpečnostní prvky

Nejen bezpečnostní dveře a zámek vás dokáží ochránit. Pro ještě větší ochranu si můžete pořídit: bezpečnostní řetízek, bezpečnostní kukátko, bezpečnostní kování, bezpečnostní zárubeň, bezpečnostní vložka, apod.

Zámečnictví Daniela Kozubíka v Brně nabízí i jiné služby

Naše nabídka služeb je široká, vybere si opravdu každý. Mimo nabídku bezpečnostních dveří a zámků, nabízíme opravu zámků, výměnu zámků, výrobu mříží, systém generálního klíče, jezdíme k nouzovému otevření dveří apod. Pokud budete potřebovat zámečnické služby, neváhejte nás kontaktovat.