Váš domov si zaslouží bezpečí

nouzove oteviraniV tak uspěchané a nebezpečné době je nutností mít zabezpečené obydlí. Nejedná se pouze o známku luxusu, ale především o ochranu sebe, svého majetku i celé rodiny. Zabezpečení můžete znásobit pořízením bezpečnostních dveří a zámků, které seženete u svého spolehlivého zámečníka.

Ověřené a kvalitní bezpečnostní dveře vám nabízí zámečnictví Brno Daniela Kozubíka, pomůžeme vám jej vybrat a také provedeme spolehlivou montáž. Tyto dveře se instalují do obytných prostor, kanceláří i veřejných institucí. Vybrat si můžete z různých typů v různém designu.

Bezpečnostní dveře a jejich vlastnosti

Bezpečnostní dveře jsou rozděleny do různých kategorií. Především by měli snižovat riziko vykopnutí, vylomení, rozbití nebo dokonce by se neměl dostat do bytu plamen. Zloděj většinou pozná, že se jedná o bezpečnostní dveře a vybere si raději obyčejné dveře, které půjdou snadno vykopnout.

Dalšími bezpečnostními prvky, které společně s dveřmi ochrání váš domov, jsou bezpečnostní zámek, bezpečnostní zárubně, bezpečnostní kování nebo řetízek.

Bezpečnostní třídy

Každé bezpečnostní dveře jsou zařazeny do bezpečnostní kategorie, které jsou rozděleny na 6 různých skupin a definují je evropské normy ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630.

    • Bezpečnostní třída 1 a 2

Bezpečnostní dveře s třídou 1 a 2 jsou používány u nerizikových objektů. Zloděj se do nich dostane velmi snadno s obyčejným náčiním.

    • Bezpečnostní třída 3

Bezpečnostní dveře s třídou 3 odolávají i zkušenému zloději. Jsou vhodné do všech obytných prostor, do kanceláří, protože jsou protipožární i protihlukové. Zloděj musí použít páčidlo a být zdatný, aby se dostal dovnitř.

    • Bezpečnostní třída 4

S takovými dveřmi si poradí jen profesionální zloděj. Bezpečnostní dveře s třídou 4 jsou hojně využívány u velmi rizikových objektů.

    • Bezpečnostní třída 5 a 6

Takové dveře s vysokou bezpečnostní třídou jsou využívány na místech s vysokými požadavky na zabezpečení. Zloděj si musí vzít kvalitní nářadí, jako je rozbrušovačka nebo přímočará pila. Dveře s bezpečnostní třídou 5 a 6 se využívají např. v muničních skladech.

Chraňte sebe i svůj majetek

Kontaktujte nás, rádi s vámi bezpečnostní dveře vybereme a naši profesionálové vám je přijedou namontovat. Jsme zde pro své klienty NONSTOP o svátcích i víkendech. Specializujeme se také na nouzové otevírání dveří, po zavolání jsme u vás do 30 minut po městě BRNO.