Trezor je důležitý nejen ve firmách

Obáváte se zlodějů a přemýšlíte nad tím jak nejlépe ochránit svůj majetek, když už se nezvaný host dostane až k vám domů? Velmi důležitým prvkem v domácnosti by měl být vedle ledničky, skříní a postele také trezor.

Dávno to není majetek, který se hodí jen do velkých společností a veřejných institutů.
Trezor v domácnosti vám ochrání veškeré šperky, cennosti, důležité dokumenty, ale také zbraně a vzácné obrazy. Minuli nás doby, kdy schováváme obálky s penězi pod koberec nebo pod matraci, to jej můžete dát rovnou zloději do ruky. První místo, kam se lupič podívá, když se dostane do bytu je právě v matracích, pod kobercem či ve skříních.

Typy trezorů

Na českém trhu je nepřeberné množství trezorů, na začátku se v nich těžko orientuje. A proto je zde brněnské Zámečnictví Daniela Kozubíka, kde vám rádi poradíme s výběrem a společně najdeme trezor, který perfektně ochrání veškerý váš majetek.

    • Nábytkový trezor

Nábytkový trezor se může přidělat přímo do stěny nebo do podlahy. Někteří zákazníci ho využijí jako designový kousek a nechají ho jen tak stát a trezorjim nahradí další kus nábytku, ať už v ložnici nebo v obývacím pokoji. Nábytkový trezor je hojně využíván pro uschování důležitých dokumentů, šperků, zbraní i finanční hotovosti. Trezor může mít mechanický zámek nebo elektrický.

    • Stěnové trezory

Stěnový trezor může být lupičům takřka neviditelný. Umístí se přímo do zdi, kde se může schovat za nějaký nábytek nebo obraz, takže se dá velmi obtížně najít. Pro stěnový trezor je zapotřebí nalézt v bytě či domě takové místo, kde betonová vrstva ze všech stran i ze strany zadní musí být 100 mm. Stěnový trezor nesmí nikde přesahovat, musí být dokonale zazděn s linií omítky.

Jak vybrat trezor?

Především si musíte rozmyslet, na co chcete trezor využívat, zda na hotovost nebo na cenné obrazy, od toho se odvíjí velikost trezoru. Trezor se vybírá podle bezpečnostní certifikace, která je dána normou EN 1143-1 a EN 14450, tyto normy jsou velmi oblíbené a hojně používané. Pokud si trezor pořídíte, nezapomeňte to nahlásit na pojišťovně a trezor si nechat připojistit, jako pojištění domácnosti. Některé pojišťovny mohou mít též různá specifika na pořízení trezorů. Nebudete-li si vědět rady s výběrem trezoru, rádi vám poradíme.

Vybereme trezor společně s vámi

Trezor společně nejen vybereme, ale rádi vám jej i nainstalujeme. Naší další službou je nouzové otevírání trezorů. Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.