Je nejvyšší čas připravit zámky na zimu

Noční teploty začínají padat k bodu mrazu, proto je opravdu nejvyšší čas připravit zámky na zimní měsíce. Je velmi nemilé zjistit, že se nedostanete do auta nebo domů kvůli zamrzlému zámku.


Mnozí z vás myslí především na své automobily, není ale výjimkou, že stejně jako u auta, může zamrznout zámek i u vchodových dveří vašeho domu. Proto při přípravě na zimu myslete i na ně.

Jak na prevenci proti zamrznutí zámků?

Nejčastější příčinou zamrznutí zámků u automobilů je mytí auta v myčce. Do zámků totiž nateče voda velmi snadno a při nízké teplotě zamrzne. Proto si vždy dobře rozmyslete mytí v myčce nebo si alespoň před vjezdem do myčky přelepte zámek páskou.

Velmi snadnou prevencí zamrzání zámků je pravidelné promazání olejem. Postačí naolejovat klíč a vsunout ho do zámku u vchodových dveří nebo u auta a párkrát s ním otočit.

Zamrzlý zámek

Pokud jste nestihli přípravu a zámek vám přeci jen zamrzne, pak pro vás máme pár tipů, jak ho zkusit rozmrazit.

    • Teplo

Jako první vyzkoušejte teplo – vezměte zapalovač nebo sirky a klíč držte několik sekund nad plamínkem, aby se kov zahřál. Po nahřátí klíč do zamrzlého zámku zastrčte a nechte klíč chvíli uvnitř zámku. Postup několikrát opakujte, zámek by měl povolit. Teplem zahřátým klíčem v zámku lehce zahýbejte, přitom ale s velkou opatrností, aby se klíč v zámku nezlomil.

    • Rozmrazovač na zámky

V zimě byste měli mít po ruce rozmrazovač zámků. Uložte ho ale na místo, kde ho najdete v tu pravou chvíli, budete-li ho mít uložený v autě, bude vám k ničemu. Ponechte ho někde v domě, sklepě nebo kůlně, kdy ho budete moci kdykoliv použít.
Rozmrazovač zámků pořídíte v každé prodejně s autodoplňky nebo také na benzinových pumpách. Pak už je to velmi snadné, postačí stříknout rozmrazovač do zamrzlého zámku a chvíli počkat. Tento postup můžete opakovat vícekrát než se zámek rozehřeje.

    • Do myčky jen s lepicí páskou přes zámky

Chcete-li v mrazech s autem do myčky, vždy pamatujte na přelepení zámků páskou, zabráníte tak vniknutí vody do zámku, který následně zamrzne.

Ostatní služby

Trápí vás neustále zamrzlý zámek a vy si nevíte rady, jak na něj?
Jste-li z Brna a okolí, zavolejte si ověřené zámečnictví Daniela Kozubíka, který vám se zámkem pomůže. Po Brně jsme u vás do 30 minut od zavolání, ať je den či noc, a to 7 dní v týdnu. Nechte na nás zamrzlý zámek!

Kromě pomoci se zamrzlým zámkem nabízíme další zámečnické služby: výměny zámku, výroba zámků, oprava zámků, montáž bezpečnostních dveří a zámků, otevírání zabouchnutých dveří u domů či aut, nouzové otevírání trezorů, instalace panikových zámků, apod.

Naše služby jsou opravdu rozsáhlé, proto nás neváhejte kontaktovat. Přijedeme k vám a profesionálně pomůžeme!