Jak vybrat bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře jsou barierou, která vás, vaši rodinu a majetek ochrání proti vniknutí zlodějů.

Ty nejkvalitnější bezpečnostní dveře vás neochrání pouze proti vloupání, ale také proti požáru nebo hluku.

S výběrem bezpečnostních dveří se rozhodně obraťte na odborníky, kteří vám poradí, jaké ochranné parametry jsou vhodné pro konkrétní objekt, získáte od nich také potřebné informace o materiálu a mnoho dalších informací.

Zaměřte se na dveře s více zámky

Vybrali jste si bezpečnostní dveře, ale mají pouze jeden zámek . Jistě nepatřili k těm nejdražším a jejich zamykací systém je tak ovládán pouze jedním klíčem, proto je centrální zámek velmi přetěžován.

Při výběru se tedy zaměřte na dveře, které mají více zámků. Vhodnými jsou tak dveře s přídavným horním zámkem , který můžete používat, jste-li doma a nechcete zamykat dveře celé. Dveře s horním zámkem jsou skvělé i v případě, že máte malé děti, ty na horní zámek nedosáhnou a vy můžete být v klidu.

Jaký materiál dveří vybrat?

Při výběru se snažte vyhnout dřevu nebo překližky. Naopak se zaměřte na dveře vyrobené z plechu. Kov je skvělý pro své vlastnosti. Snadno odolává vlhku a změnám teplot a dveře z něho nepotřebují seřizování. Pro případní zloděje jsou plechové bezpečnostní dveře složitější překážkou, protože se hůře prořezávají nebo navrtávají.

I plechové dveře mohou vypadat skvěle. Díky použití kvalitní folie s mnoha dekory, máte jistotu, že si vyberete ty nejhezčí právě pro vás.

Zároveň s dveřmi vyměňte také zárubně

Pro opravdu stoprocentní bezpečí nezapomeňte společně s dveřmi vyměnit také jejich zárubně. Rozhodně doporučujeme zárubně vybetonovat. Vhodné jsou také rámové hmoždinky, které zajistí maximální ukotvení.

Když bezpečnostní dveře, tak s bezpečnostní třídou 3

Bezpečnostních tříd bezpečnostních dveří je celkem 6. Jsou označovány zkratkou RC jako resistence classes a jsou definovány normami ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630.

Při výběru bezpečnostních dveří se rozhodně zaměřte na dveře bezpečnostní třídy 3 Vyšší bezpečnostní třídy si pořiďte v případě, že doma máte cenné věci nebo například zbraně.

Montáže bezpečnostních dveří v Brně a okolí

Provádíme montáže bezpečnostních dveří po Brně a jeho okolí. V našem sortimentu bezpečnostních dveří a o podmínkách jejich instalace vás rádi informujeme na telefonním čísle 603 704 456. Zavolejte nám kdykoliv, včetně víkendu. Naše profesionální zámečnické služby poskytují bezkonkurenční ceny.