Jak nezůstat trčet na mrazu

Může se stát, že jednoho rána přijdete k autu a neodjedete s ním do práce. Buď můžete v takových případech volat svého zámečníka nebo zkusit zámek rozmrazit sami.


Pokud udeří zimní mrazíky a vy nemáte auto garážované, je veliká pravděpodobnost, že vám váš automobilový miláček zamrzne. Pokud se budete snažit dveře otevřít násilím, můžete tak akorát vytrhnout těsnění a zámek stejně nepovolí. Musíte na něj jít jiným způsobem, i když možná zdlouhavým.

    • Použití grafitového spreje

Pokud si přejete předejít zamrzání zámků, je vhodné před zimou i v průběhu zimy použít tzv. grafitový sprej, který má za úkol chránit zámek před korozí, promazávat jej a tím brání jeho zamrzání.

    • Budou se hodit sirky nebo zapalovač

Můžete zkusit zamrzlý zámek rozehřát teplem. V žádném případě ale nepoužívejte teplou vodu, která by vám stejně za pár okamžiků zamrzla. Postačí vám klíč od zámku nahřát zapalovačem nebo sirkami, vložit opatrně do zámku a pohybovat s ním pomalu, aby se teplo z klíče přeneslo i na okolní kov zámku. Pokud se vám nepodaří na poprvé zámek odemknout, nezoufejte a postup opakujte.

    • Rozmrazovač zámků

Pokud chcete být připraveni, tak si pořiďte speciální rozmrazovač zámků, který pořídíte v prodejně s autodoplňky. Je dobré ho uchovávat v domě, protože v zamrzlém autě by vám neudělal žádnou službu. Rozmrazovač stříkněte do zámku a chvilku vydržte, než začne působit. Chvilku to potrvá, tak buďte trpělivý.

    • Lepící páska do myčky

Pokud si chcete své auto umýt v myčce, doporučujeme přelepit všechny zámky lepicí páskou, aby do nich nenatekla voda, která vám tam za pár okamžiků může zamrznout.

Nic na váš zamrzlý zámek nezabralo?

Zkoušeli jste veškeré tipy jak na zamrzlý zámek a nic nepomohlo? Neváhejte kontaktovat zámečnictví Brno Daniela Kozubíka. Jsme schopni k vašemu nedobytnému zámku dorazit 30 minut po objednávce a to po městě Brně. Pokud by se jednalo o zakázku mimo město Brno, tak se dojezdový čas může lišit v závislosti na dopravní situaci a místo určení.

Nabídka je opravdu velmi pestrá

Portfolio služeb Daniela Kozubíka je velmi široké. Nejen, že umí otevřít zamrzlý zámek u auta, domu či chaty, zajistí pro vás také:

  • Otevírání zabouchnutých dveří, otevírání trezorů, aut, výměna i oprava zámků, instalace panikových zámků, montáž bezpečnostních dveří i zámků, výroba klíčů a mnoho dalšího.

Neváhejte se obrátit na svého zámečníka Daniela Kozubíka.