Jak na zlomený klíč ve dveřích

Po únavném dni v práci se vracíte domů, nesete tašky s nákupem a už se vidíte, jak za sebou zavřete dveře vašeho domova a chvíli si odfrknete?

Zasunete klíč do zámku a ejhle, jako naschvál místo odemčení dveří se klíč zlomí. Cítíte se zoufale? Poradíme vám, jak se z této situace dostat.

Řešením může být náhradní klíč

První, co vás asi napadne, je zavolat profesionálního zámečníka. Věřte ale, že existují možnosti, jak dostat klíč ze zámku, aniž byste museli utrácet peníze. Máte-li po ruce náhradní klíč, můžete ulomený klíč vytlačit na druhou stranu zámku a náhradním klíčem pak jednoduše otevřít. Rozhodně nepoužívejte podobný klíč, musí být totožný, tedy od toho konkrétního zámku.

Pomůže vám také silný magnet

Pokud se vám zlomil klíč v klasické vložce, jako se používá v panelových i rodinných domech, pak zkuste použít silnější magnet. Přejížděním po zámku, může dojít k vysunutí úlomku. Ano je to zdlouhavější varianta, ale opravdu účinná.

Klíč vytlačte pomocí kancelářské sponky

Jste manuálně zruční? Pak vám může pomoci obyčejná kancelářská sponka. Když správně vytvarujete sponku do požadovaného tvaru, pak úlomek vytlačíte. Kancelářskou sponku roztáhněte do co nejrovnějšího a nejdelšího drátku. Tím pak „zaštěrchejte“ v zámku, tak že se bude úlomek posouvat. Pokud ani to nepomůže, pak vytvarujte sponku do tvaru L nebo U a celý proces opakujte znovu.

Vezměte si na pomoc dostupné nářadí

Jistě doma najdete nářadí, které vám pomůže zlomený klíč ze zámku vyndat. Výborně vám poslouží například lupínková pila. Jejím úzkým koncem se dostanete ke klíči a pomocí tlaku ho zatlačíte dovnitř. Stejně tak pomůže i jehla nebo špendlík.

Nic po ruce nepomohlo? Zavolejte odborníky

V případě, že selhal každý váš pokus torzo klíče vyndat ze zámku, nebo si na to prostě sami netroufáte, pak rozhodně kontaktujte profesionála. Ten vám pomůže zbytek klíče vyndat, v případě nutnosti vám vymění celý zámek včetně nového klíče.

Zámečnické služby v Brně rychle, levně a kvalitně

V Brně a jeho okolí za vámi přijedeme do 30 minut, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Pomůžeme vám nejen s vyndáním zbytku klíče, ale také s výměnou zámků, výběrem bezpečnostních dveří a zámků, otevřeme vám zabouchnuté dveře nebo trezor. Kontaktujte nás na telefonním čísle 603 704 456 nebo na emailové adrese , rádi vám pomůžeme.