Instalace panikových zámků v Brně

V dnešní době jsou panikové zámky takřka nezbytností hlavně v obchodních centrech, kde by mohlo dojít k nějaké nenadálé situaci, jako je například vznik požáru a zákazníci se musí urychleně dostat k nouzovým dveřím, které jsou opatřeny panikovým zámkem.

Dále jsou hojně využívány v nemocnicích, kdy je třeba rychle poskytnout lékařskou pomoc pacientům nebo v domově důchodců, ve školkách a školách, veřejných prostorách a státních institucích, především u nouzových východů.

Co vlastně je panikový zámek?

U panikových zámků je velkou výhodou jejich rychlé, bezpečné a snadné otevření. Není potřeba žádný klíč ani zámková vložka, stačí pouze stisknout panikovou kliku a dveře se otevřou.

Jak už bylo řečeno, tak se panikové zámky využívají především v prostorách, kde se shromažďuje větší počet osob. Panikový zámek se dá otevřít pouze z vnitřní strany, zvenku je tato funkce uzamčena.

Jaké se na trhu vyskytují druhy panikových zámků

    • Horizontální tyč (madlo)

Horizontální tyče jsou používány u dvoukřídlých dveří, kdy si můžete vybrat z provedení jednobodového až pětibodového.

    • Zadlabávací zámek

Jedná se o jednobodové zámky. Lze s nimi otevřít jak odemčené, tak zamčené dveře a to pouhým stiskem kliky z vnitřní strany.

Funkce panikových zámků

Panikové zámky jsou speciálně vykonstruované, aby v případě nouze šly bez problému otevřít. Jejich ovládání musí pochopit i lidé, kteří nemají s panikovým zámkem žádné zkušenosti a jsou schopni otevřít tyto dveře bez sebemenších instrukcí. Zámky s funkcí paniky lze otevřít ve směru úniku.

Panikové zámky se dodávají v souladu s technickými normami:

Norma ČSN EN 179 a norma ČSN EN 1125 specifikuje požadavky na funkčnost, výrobu panikových zámků. Dveře se musí snadno otevřít z daného směru, musí být stanovena maximální síla, kterou na to musíme vynaložit. Nesmí dojít k zachycení oděvu, kdy by se mohla prodloužit doba otevření panikových dveří.

Zámečnictví Brno – Daniel Kozubík

U nás seženete nejen panikové zámky, ale nabízíme svým zákazníkům také ostatní služby, jako jsou například otevírání dveří u domu i u auta, oprava nebo výměna zámků, otevírání trezorů, výroba klíčů, systém generálního klíče nebo montáž bezpečnostních dveří a zámků.

Máte-li jakýkoliv dotaz, obraťte se na nás, rádi vám se vším poradíme.