Co se zamrzlým zámkem? Musí hned přijet zámečník?

zamrzlý zámekJistě se Vám to také už někdy stalo. Potřebujete v zimě rychle někam odjet autem nebo se jen prostě dostat domu a ejhle… Zjistíte, že máte zamrzlý zámek. Co teď?

Je vždy potřeba rovnou volat zámečnickou pohotovost?
Samozřejmě, že bez profesionální pomoci se občas neobejdete. Naše firma Zámečnictví Daniel Kozubík v Brně si pro Vás ale připravila pár užitečných rad, které můžete vyzkoušet před přivoláním zámečnické pohotovosti.

 

Nabídka služeb - Zámečnictví Daniel KOzubík

Zámečnictví Daniel Kozubík má bohaté zkušenosti v oblasti zámečnictví a poskytuje širokou nabídku zámečnických služeb, jako jsou například:

  • otevírání zabouchnutých dveří
  • opravy po vloupání
  • montáž bezpečnostních dveří
  • výroba klíčů
  • otevírání zamčeného auta
  • otevírání trezorů
  • montáž bran a mříží

Nabízíme Vám NON STOP servis 7 dní v týdnu. V Brně garantujeme příjezd do 30 minut od zavolání, v širším okolí Brna závisí dojezdová doba na aktuální dopravní situaci a vzdálenosti.

Tipy, jak na zamrzlý zámek

Právě díky našim zkušenostem Vám můžeme nabídnout pár jednoduchých typů a rad, jak se pokusit otevřít si zamrzlý zámek svépomocí. I přes to, že je letošní zima zatím mírná, stačí, aby přes den pršelo nebo bylo vlhko, v noci se pak bude teplota pohybovat kole nuly nebo lehce pod nulou a na problém je zaděláno.

V takovém případě je několik možností, jak se pokusit zámek rozmrazit. Pokud u sebe máte sirky nebo zapalovač, není nic jednoduššího než nad plamenem nechat klíč dostatečně dlouhou nahřát. Nahřátý klíč pak zkuste strčit do zámku a počkejte, až se teplo z nahřátého klíče přenese i do zamrzlého zámku. Teprve potom můžete s klíčem v zámku začít opatrně hýbat a otáčet tak, abyste ho nezlomili. Nahřívání klíče opakujte tak dlouho, dokud se zámek neuvolní.

Další možností je využití kvalitního rozmrazovače zámků. Ten zakoupíte ve specializovaných obchodech s příslušenstvím k autům nebo na čerpacích stanicích. Rozmrazovač stříkněte přímo do zamrzlého zámku, nechte ho pár minut působit a zámek jistě povolí.

Jinou alternativou jsou voděodolné pásky na zámky. Těmito pásky přelepíte zámek a zabráníte tak vniknutí vody do zámku a jeho následné zamrznutí.

Nejlepší ze všeho je ale přeci jen prevence. Stačí zámky před zimou promazat. Na klíč kápněte trochu oleje, zasuňte klíč do zámku a párkrát s klíčem otočte.

Odborný zásah zámečníka

Pokud Vám ale i tak zámek zamrzl a vyzkoušeli jste všechny naše rady nebo prostě chcete nechat rozmrazení zámku na profesionálech, obraťte se na Zámečnictví Daniel Kozubík v Brně, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kontaktujte nás na telefonním čísle 777 818 339 nebo využijte kontaktní formulář.