Co je a k čemu slouží panikový zámek?

Panikový zámek se používá především ve veřejných prostorech. Jsou to například nemocnice, kde lékaři potřebují rychlé otevření dveří, velká obchodní centra nebo školy a veřejné instituce.

Co je panikový zámek

Panikový zámek slouží k rychlému a bezpečnému otevření dveří. Používají se u nouzových východů, kdy je zapotřebí rychle odejít z budovy, například při požáru nebo jiné zdraví ohrožující události. Nepotřebujete k tomu žádný klíč, stačí jen stisknout kliku a dveře se otevřou.

Dále se panikové zámky používají na místech, kde se vyskytuje často větší počet osob. Jeho velkou výhodou je, že se dá otevřít pouze zevnitř, zvenčí jsou panikové zámky uzavřeny.

Typy panikových zámků

Na trhu jsou k dispozici dva druhy panikových zámků:

    • Horizontální tyč

Panikové zámky ovládané horizontální tyčí jsou v provedení od 1-bodového až po 5-bodové na dvoukřídlých dveří.

    • Zadlabávací dveřní zámek

Tyto zámky jsou jednobodové. Stačí stisknout kliku a pokud jsou dveře odemčené nebo též zamčené, lze je z vnitřní strany otevřít.

Funkce panikových zámků

Obvykle jsou dveře s panikovým zámkem uzpůsobeny tak, aby šli otevřít pouze ve směru otevírání dveří. Funkce panikového zámků je tedy aktivní při otevírání dveří směrem od sebe.

Další funkce panikových dveří je obráceně, tedy proti směru úniku. Tyto zámky nejsou vhodné pro novostavby. U dveří v novostavbě je možné směr otevírání dveří změnit.

Nainstalujeme nejen panikové zámky

Zámečnictví v Brně Daniela Kozubíka nabízí více služeb pro své zákazníky:

  • otevírání zabouchnutých dveří
  • opravy po vloupání
  • výroba mříží
  • montáž bezpečnostních dveří a zámků

Panikové zámky v Brně

V naší nabídce naleznete nejen montáž panikových zámků, ale i jiné kompletní služby zámečníka. Po Brně jsme u vás do 30 minut. Pro své klienty pracujeme 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Využijte naše kvalitní služby zámečníka Daniela Kozubíka.