Bezpečnostní dveře vám zajistí pocit bezpečí

Zabezpečený domov je v dnešní době nutnost. Bezpečí vám a vaší rodině zajistí Zámečnictví Brno Daniela Kozubíka. V dnešní době montujeme bezpečnostní dveře do mnoha bytů a domů, lidé si uvědomují, že je zapotřebí důsledná ochrana před případnými zloději.

V České Republice dojde ročně až k 40 000 vloupání do bytů a domů. Bezpečnostní dveře se dají montovat nejen do soukromých bytových prostor, ale také do komerčních objektů.

Jaké jsou bezpečnostní dveře?

Podle různých kritérií dělíme bezpečností dveře do několika kategorií. Bezpečnostní dveře jsou řazeny do kategorie podle toho, jak snadno se přes ně dá dostat do objektu. Jak velké úsilí musí zloděj vynaložit, aby překonal bezpečnostní dveře, někdy to jde opravdu těžko. Na trhu jsou také dveře, přes které se nedostane, nejdou prokopnout nebo rozbít. Bezpečnostní dveře mohou být též protihlukové nebo protipožární.

Pro větší ochranu si můžete k bezpečnostním dveřím pořídit i bezpečnostní zámek. Dalšími bezpečnostními prvky jsou:

 • Bezpečnostní kování
 • Bezpečnostní vložka
 • Bezpečnostní zárubeň
 • Bezpečnostní kukátko
 • Bezpečnostní řetízek

Výběr bezpečnostních dveří

Při samotném výběru dveří se zaměřte na to, zda budete dveře pořizovat do interiéru či exteriéru. Dále se liší počet jistících bodů. Můžete si vybrat, zda budete chtít odemykání klasicky bezpečnostním klíčem nebo elektrické odemykání. Na trhu je nepřeberné množství designů a barev, vybere si opravdu každý.

Bezpečnostní kategorie

Bezpečnostní kategorie se řídí normou ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630 a jsou rozděleny do 6 skupin.

  • Bezpečnostní třída 1 a 2

U těchto dveří stačí lupiči jednoduché nářadí a lehká fyzická námaha. Bezpečnostní dveře kategorie 1 a 2 jsou určeny do méně rizikových objektů.

  • Bezpečnostní třída 3

Bezpečnostní třída 3 je vhodná pro byty i domy. Zloději musí použít složitějšího náčiní, jako páčidla a vynaložit značnou sílu. Tyto bezpečnostní dveře jsou protipožární.

  • Bezpečnostní třída 4

Bezpečnostní dveře třídy 4 jsou vhodné do rizikových objektů, dostanou se přes ně opravdový profesionální zloději.

  • Bezpečnostní třída 5 a 6

Bezpečnostní dveře třídy 5 a 6 jsou využívány především k trezorům. Zloději musí použít elektrické nářadí, aby se přes ně dostali dovnitř.

Jsme zde pro vás NONSTOP

Zámečnictví Brno Daniela Kozubíka nabízí své služby zákazníkům NONSTOP. Jsme schopni k zakázce dojet do 30 min po městě Brně. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme s výběrem bezpečnostních dveří.