Bezpečnostní dveře namontujeme i do stávající zárubně

Je pro vás bezpečí důležité? No jistě, pro koho by nebylo. A tak jste se rozhodli vyměnit staré dveře za bezpečnostní.

Nechce se vám ale do bourání steré zárubně, a proto vás zajímá, jestli lze nové bezpečnostní dveře namontovat i do stávající zárubně.
Naše brněnské zámečnictví – Daniel Kozubík vám pomůže s výběrem vhodných dveří a provede profesionální montáž i do staré zárubně. Počítejte ale raději s tím, že se zárubeň může pod tíhou bezpečnostních dveří časem zdeformovat. Bezpečnostní dveře mohou vážit i 80 kilogramů a pro jejich plnou funkčnost doporučujeme i nové zárubně. Samozřejmě záleží ale na vás.

Bezpečnostní dveře - třídy

Bezpečnostní dveře jsou opatřeny certifikací podle normy ČSN EN 1627 a ČSN EN 1630. Dveře vybírejte podle dle zařazení do bezpečnostních tříd. Každá jednotlivá třída je určena pro něco jiného. Dveře můžou chránit majetek, osoby, ale i různá umělecká díla, zbraně a muniční sklad. Bezpečnostních třídy dělíme do 6 skupin:

    • Bezpečnostní třída 1 a 2

Bezpečnostní dveře třídy 1 a 2 se používají do nerizikových objektů. Případnému zloději na ně postačí slabá fyzická síla a nenáročné nářadí.

    • Bezpečnostní třída 3

Jde už o odolnější dveře, na které potřebuje zloděj páčidla a hrubější sílu. Doporučujeme je do každé domácnosti a jejich velkou výhodou je, že jsou též protipožární. Dveře této bezpečnostní třídy jsou určeny pro ochranu osob i majetku a vy se můžete cítit v bezpečí.

    • Bezpečnostní třída 4

Bezpečnostní dveře třídy 4 jsou dveře, které jsou velmi odolné a dostanou se do nich pouze zdatní zloději. Jsou montovány především u rizikových objektů.

    • Bezpečnostní třídy 5 a 6

Bezpečnostní dveře v třídě 5 a 6 splňují nadstandartní požadavky bezpečnosti. Jde o dveře, kterými projde člověk bez klíčů pouze s rozbrušovačkou nebo přímočarou pilou. Takové dveře naleznete například u trezorové techniky, dále se využívají v muničních skladech. Dostane se do nich pouze zkušený profesionální zloděj.

Bezpečnostní dveře a další služby zámečníka nabízí zámečnictví Daniela Kozubíka

Pro klienty zámečnictví nabízíme samozřejmě kompletní služby zámečníka. V sortimentu služeb najdete: výměna zámků, otevírání zabouchnutých aut, nouzové otevírání dveří, otevírání trezorů, opravy zámků a mnoho dalšího. Dále nabízíme montáž bezpečnostních zámků, výrobu a montáž mříží či systém generálního klíče. Neváhejte nás kontaktovat,po Brně jsme u vás do 30 minut.