Bezpečí domova zajistěte ještě před samotným výběrem letní dovolené

Bezpečí vašeho domova je velmi důležité, hlavně v případe chystáte-li se na dovolenou a svůj domov necháváte napospas zlodějům. Je statisticky dokázáno, že se ročně v České Republice uskuteční až 9000 vloupání do bytů a domů.

A pro zloděje není téměř žádná překážka, dostat se přes obyčejné vchodové dveře. Bydlíte-li v přízemní části panelového domu nebo rodinného domu, je vhodné zainvestovat také do zabezpečení balkónů a oken.

Vlastnosti bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře mají různé bezpečnostní znaky. Tyto vlastnosti zvyšují překážky pro případné zloděje. Ten bezpečností dveře nemůže prokopnout nebo je nějak otevřít pomocí náčiní. Velkou výhodou je také protihluková ochrana.

Bezpečností dveře disponují také bezpečnostním zámkem, který má na starosti ovládání celé konstrukce dveří. Mezi další bezpečnostní prvky se řadí – bezpečnostní kování, vložka a bezpečnostní zárubně. Pro ještě větší bezpečnost mají bezpečnostní dveře integrované bezpečnostní panoramatické kukátko a pokud si budete přát, můžete pří otevírání dveří použít bezpečnostní řetízek.

Bezpečnostní dveře nejsou pouze zvukotěsné, ale pokud u vašeho bytu nebo domu vypukne požár, dveře nepropustí ani plamen ani kouř. Bezpečnostní dveře mají také kovové čepy, které se při zamčení zasunou do bezpečnostní zárubně. Z toho důvodu je velmi obtížné dveře nějakým způsobem prokopnout.

Třídy bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře jsou rozděleny do 6 bezpečnostních tříd. Zkráceně se označují RC – slova pochází z angličtiny - resistence class.

Mezi nejlevnější variantu řadíme dveře s označením RC1 a RC2. Tyto dveře ale nedoporučujeme kupovat, neboť rozsah jejich bezpečnosti je velmi nízký. Vetší bezpečí vám zaručeně nabídnou varianty označení RC3 a výše. U bytů, rodinných domů a firem doporučujeme investovat do bezpečnostních dveří značek RC3 a RC4. Vyšší řady se používají u větších objektů, jako jsou například banky, vojenské objekty, elektrárny apod.

Neváhejte se zabezpečením vašeho majetku před dovolenou

Rozhodli jste se pro zabezpečení vašeho majetku, ale stále si nejste jisti, který bezpečnostní prvek vybrat. S vašim výběrem vám ochotně pomůžou naši odborníci. Obraťte se na nás, u nás naleznete bezpečnostní dveře a zámky známých a kvalitních značek. Budete se cítit v bezpečí a ochráníte nejen sebe, ale také svůj majetek.

Jsme schopni za vámi přijet po Brně do 30 min a pokud by se jednalo o jinou zakázku mimo Brno, tak se dojezdová vzdálenost může lišit. Jsme tu pro vás 24 hodin 7 dní v týdnu.